Jesteś tutaj: Start / WSPÓŁPRACA Z AAN

WSPÓŁPRACA Z AAN

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - ZOSTAŃ RODZINNYM ARCHIWISTĄ

ZOSTAŃ RODZINNYM ARCHIWISTĄ

Szanowni Państwo, jeśli chcieliby Państwo uzyskać poradę jak stworzyć i dbać o archiwum rodzinne lub też zastanawiają się Państwo nad przekazaniem dokumentów dotyczących historii Państwa rodziny do archiwum państwowego, aby służyły historykom, a może znaleźli Państwo dokumenty, które Państwa zdaniem posiadają wartość historyczną i zasługują na trwałe zachowanie, prosimy o kontakt z nami.

Czytaj więcej o: ZOSTAŃ RODZINNYM ARCHIWISTĄ
Przejdź do - KOMISJA HISTORII KOBIET

KOMISJA HISTORII KOBIET

Komisja Historii Kobiet w Walce o Niepodległość powstała w 1969 r. z inicjatywy ówcześnie pułkownik, a następnie generał, Marii Wittekówny. Członkinie-założycielki stanowiło siedem kobiet, które przed II wojną światową były wybitnymi działaczkami w organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet (PWK), a więc znane dobrze szefowi tej organizacji - Marii Wittekównie. Stopniowo dołączały kolejne kobiety i Komisja zaczęła się rozwijać.

Czytaj więcej o: KOMISJA HISTORII KOBIET
Przejdź do - SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA

SOLIDARNOŚĆ WALCZĄCA

Przejdź do - STANISŁAW JANKOWSKI "AGATON"

STANISŁAW JANKOWSKI "AGATON"

"Architekt-urbanista. Dyplom na Wydziale Architektury PW. Po 1939 w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Cichociemny skoczek, powstaniec warszawski, jeniec oflagów. W 1945 studia urbanistyczne w Anglii. W 1946 powrót do Polski. Do 1977 praca przy odbudowie i planowaniu Warszawy... "

Źródło: http://stanislawjankowskiagaton.pl/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:47613