KATALOG EGZEKUCJI I STRAT WOJENNYCH 1939-1945

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

29 stycznia 2019

W ramach projektu parlamentarnego zespołu ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej Archiwum Akt Nowych przygotowało internetowy "Katalog egzekucji i strat wojennych 1939-1945" według meldunków Delegatury RP na Kraj - struktury, której zadaniem była, m.in. była rejestracja poczynań okupantów i dokumentacja zbrodni wojennych.

Przekierowanie do strony internetowej pn. "Katalog egzekucji i strat wojennych 1939-1945" jest dostępne poprzez banner zamieszczony w prawej części strony internetowej Archiwum Akt Nowych w Warszawie.

http://www.aan.gov.pl/delegaturaRP/

Prezentowana strona zawiera informacje dotyczące blisko 1600 miejscowości, w których miały miejsce egzekucje w latach 1939-1945. Miejscowości te ułożone są w katalogach w układzie alfabetycznym. Konkretne miejscowości można wyszukać przy pomocy wyszukiwarki dostępnej na stronie, albo w spisie miejscowości pod konkretną literą alfabetu.

Po „wejściu” w każdą z miejscowości zamieszczonych w spisie pojawiają się skany fiszek z informacjami o dokonanych egzekucjach i stratach. Fiszek tych jest około 6500. Każda z nich zawiera informację o egzekucjach (pole nr 4), datę egzekucji (pole nr 5), sygnaturę teczki (Delegatura Rządu RP na Kraj, zespół nr 1325) oraz konkretną stronę dokumentu (pole nr 3), w którym znajduje się informacja z karty. Pozwala to na szybkie odnalezienie potrzebnej dokumentacji w zasobach AAN.

AAN

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:AAN
Data utworzenia:2019-01-29
Data publikacji:2019-01-29
Osoba sporządzająca dokument:AAN
Osoba wprowadzająca dokument:Andrzej Augustynowicz
Liczba odwiedzin:6945