Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Narodowe Święto Niepodległości w Archiwum Akt Nowych.

Niepodległość Polski jest zapisana w sercach wszystkich Polaków, ale również w dokumentach, które są fizycznym i formalnym dowodem ciągłości naszego państwa, jego historii, walki i rozwoju... Traktaty, korespondencja, dokumenty dyplomatyczne, umowy i wojskowe archiwalia stanowią zapis będący jednym z filarów niepodległości.

Jako instytucja kontynuująca tradycje powołanego w 1919 roku przez Józefa Piłsudskiego Archiwum Wojskowego, wiemy, że archiwalia te wymagają specjalnej ochrony i mądrego wykorzystania. Nie mogą bowiem ani zostać zniszczone, ani zapomniane.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przed gmachem Archiwum Akt Nowych, w obecności wojskowej asysty honorowej została wciągnięta na maszt flaga RP, a zasłużeni członkowie kadry i pracownicy Archiwum zostali odznaczeni Medalem "Za zasługi dla obronności kraju". Zgodnie z kolejnością wręczenia Medal otrzymali; Mariusz Olczak, Przemysław Dańczak, Robert Gębicki, Jarosław Stryjek, oraz Magdalena Wiercińska. Gratulujemy!

Autor: AAN