Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

100 lecie służby cywilnej

100 lecie służby cywilnej

103 Lata Niepodległej

"Kalendarium 1920"

Archiwa Rodzinne Niepodległej

ODDZIAŁ II

KSZTAŁTOWANIA NARASTAJĄCEGO ZASOBU

Kierownik - Joanna Racka
tel. 22 58 93 116
e-mail: joanna.racka@aan.gov.pl

 

ZADANIA ODDZIAŁU:

Oddział II Kształtowania Narastającego Zasobu Archiwalnego zgodnie z regulaminem organizacyjnym Archiwum Akt Nowych sprawuje nadzór nad postępowaniem z dokumentacją w centralnych jednostkach organizacyjnych (ministerstwa, urzędy centralne, władze sądownicze, placówki naukowo-badawcze, instytucje życia gospodarczego, placówki kultury).

      Do zadań Oddziału należy: uzgadnianie i określanie przepisów kancelaryjnych i archiwalnych, przeprowadzanie kontroli przestrzegania przepisów o narodowym zasobie archiwalnym  i archiwach, przeprowadzanie ekspertyz archiwalnych m. in. w zakresie ustalania państwowych jednostek organizacyjnych tworzących materiały archiwalne oraz oceny wartości archiwalnej dokumentacji, wydawanie zgód na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej, poradnictwo metodyczne w zakresie postępowania z dokumentacją oraz nadzorowanie przygotowania i przejmowania materiałów archiwalnych z nadzorowanych państwowych jednostek organizacyjnych oraz niepaństwowych jednostek organizacyjnych, które zajmują ważne miejsce w życiu i historii państwa polskiego.