Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

100 lecie służby cywilnej

100 lecie służby cywilnej

103 Lata Niepodległej

"Kalendarium 1920"

Archiwa Rodzinne Niepodległej

ODDZIAŁ I

OPRACOWANIA ZASOBU

Kierownik - Tomasz Dzięgielewski
tel. 22 58 93 115

e-mail: tomasz.dziegielewski@aan.gov.pl

 

INFORMACJE O ODDZIALE:

Oddział I Opracowania Zasobu zgodnie z regulaminem Archiwum Akt Nowych prowadzi prace w zakresie porządkowania i archiwalnego opracowywania zasobu Archiwum, zgodnie z zasadami archiwistyki oraz obowiązującymi przepisami metodycznymi. Instruktaże w zakresie metod opracowania materiałów archiwalnych i opracowane zespoły z inwentarzami archiwalnymi i wstępem przedkładane są Komisji Metodycznej Archiwum do zatwierdzenia.

Do zadań Oddziału należy opracowywanie archiwalnych pomocy ewidencyjno-informacyjnych wyższego rzędu (indeksy przedmiotowe, osobowe, geograficzne), przygotowanie opinii i ekspertyz naukowych w zakresie postępowania z materiałami archiwalnymi oraz uczestnictwo w pracach związanych z przygotowaniem projektów normatywów metodycznych.

Oddział I opiniuje projekty dotyczące typowania materiałów archiwalnych do mikrofilmowania zabezpieczającego a także innych form reprografowania w celu zabezpieczenia zasobu oraz jego profilaktyki i konserwacji.
Istotnym zadaniem Oddziału Opracowania Zasobu jest organizowanie zebrań naukowych. Informacje o terminach i tematyce zebrań zamieszczane są na bieżąco.