Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

100 lecie służby cywilnej

100 lecie służby cywilnej

103 Lata Niepodległej

"Kalendarium 1920"

Archiwa Rodzinne Niepodległej

"Wieczór z Paderewskim" w Archiwum Akt Nowych

Zapraszamy 14 maja 2022 w godz. 16:00 – 20:00 do naszego archiwum! Planujemy wiele atrakcji. Będzie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia wystawy bezcennych pamiątek po Mistrzu Paderewskim z zasobu AAN: archiwalnych zdjęć, dokumentów i rzeczy osobistych.

 

16:00 - 20:00

Premiera archiwalnego filmu:

PADEREWSKI W SWOJEJ POSIADŁOŚCI RIOND-BOSSON W SZWAJCARII

Zobaczycie zapierający dech w piersiach pejzaż z jeziorem i górami, wspaniały sad i winnicę należące do Mistrza i domowe zwierzęta. To właśnie w posiadłości Riond-Bosson Paderewski znalazł spokojną przystań do ukończeniem dzieła życia - opery "Manru", a Helena Paderewska stworzyła imponującą fermę drobiową, gdzie hodowała rasowe kury i rzadkie gatunki ptaków.

Będzie też okazja do zrobienia sobie zdjęcia z Mistrzem Paderewskim.

 

16:00, 17:00, 18:00, 19:00

TAJEMNICE MAGAZYNÓW I SEKRETY KONSERWACJI

Niepowtarzalna okazja do odwiedzenia magazynów archiwalnych i ukrytych tam skarbów z przeszłości. Poznacie także tajniki konserwacji papieru oraz specyfikę prac związanych z jego zabezpieczaniem. Umów się na zwiedzanie: promocja@aan.gov.pl.

 

16:00 - 20:00

ARCHIWALNY PUNKT KONSULTACYJNY

Uzyskacie poradę, jak tworzyć i dbać o archiwum rodzinne oraz jak przekazywać cenne dokumenty do archiwum państwowego a także jak znaleźć w archiwum dokumentację pracową.

 

Zapraszamy!